Északi sí: Nőknél újra svéd, férfiaknál újra norvég arany sífutásban. Klaebo abszolút papírforma, Stina Nilsson esetében azért a vb után felmerült, hogy milyen lesz a feje, de olyan erős volt, hogy szinte gondolkodnia sem kellett. A női síugrás norvég és szintén favorit-győztest hozott.
Alpesi sí: Ez lett volna a harmadik alpesi szám, de az időjárás miatt végül az első lett, és Hirscher megszerezte az oly nagyon várt első aranyát, és most nehéz látni, hogyan fogják majd meg szlalomban és GS-ben.
Biatlon: Dahlmeier és Fourcade is magától értetődően nyerte az üldözésest, őket sem a tét, sem a szél nem gátolja meg a győzelemben.
Gyorskorcsolya: 4/4 arany, 8/12 érem a holland mérleg eddig, a két középtávot is nyerték, és Ireen Wust ötödik aranyánál tart, négy különböző olimpián.
Short-track: Fontana az esélyesek közé tartozott, nagy formában érkezett, mégis kissé váratlan az 500-as győzelme. A magyar férfi váltó döntőbe jutott, ott éppen bármi lehet, most okosak voltak.
Műkorcsolya: Kanada nagyon fölényesen nyerte a csapatversenyt, azzal, hogy az oroszok nem tökéletesek, nyitva volt a kapu a juharleveleseknek.
Szánkó: A női versenyben Geisenberger nyert, mögötte egy másik német, na erre igen alacsony oddsot adtak volna.
Curling: A történelem első mix-páros olimpiai aranya Kanadáé, így stílusos, két sokat látott klasszis, akik csapatban nem jutottak ki, összeálltak, és ellenállhatatlanok voltak.
Snowboard / freestyle: Két női snowboard szám, két amerikai arany, és félcsőben Chloe Kim révén egy legenda született.
Aranyak: német-holland az élen (5-4), aztán 3-mal Norvégia, Kanada, USA. Érmek: norvégok 11, Kanada, Hollandia 10, németek 9.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.