Alpesi sí: Egy alpesi nemzet nagy hajrája. Az utolsó két aranyérmet Svájc nyerte, a csapatban ők a legerősebb összeállítást választották, és aztán hibátlanul végig is vitték a versenyt. Ezzel az alpesi olimpia legtöbb érmet gyűjtő versenyzője Wendy Holdener lett, mindenből nyert egyet.
Északi sí: Finn győzelem a férfi 50 km-en, Iivo Niskanen, tényleg csak erre a számra készült, és így nyugodtan időzíthette a formáját erre a bő két órára. És mivel az oroszok (az "újak", a "maradék") töltötte fel a dobogót mögötte, itt most nem született norvég érem, az első ilyen sífutószám.
Biatlon: Hiába Fourcade, hiába Dahlmeier, hiába a sok norvég érem, ez a biatlon-olimpia a svédek feltámadásáról szólt, amit a férfi váltó aranyérem koronázott meg. Két arannyal és két ezüsttel zártak, Pichler erősen ellentmondásos edző, de a visszatérése csodát tett a svédekkel.
Gyorskorcsolya: A két tömegrajtos japán és koreai győzelmet hozott, a formátum egyébként kedvező a kicsi, gyors ázsiaiaknak. Takagi Nana így kétszeres olimpiai bajnok itt. A hollandok két bronzzal zártak, így végül "csak" lefelezték az aranyakat, 14-ből 7.
Curling: Nem kicsit meglepő, hogy a férfi tornát az USA nyerte, a két nagy közül Kanadát kétszer, a svédeket meg a döntőben verték, egy jó kedélyű, magabiztos négyes diadalmaskodott.
Műkorcsolya: Orosz arany a nőknél, nyilván, de nem Medvegyeva, hanem Zagitova, így 15 éves olimpiai bajnoka van ismét a számnak.
Snowboard / freestyle: Ha nem Ester Ledecka lesz az év női sportolója, globálisan, akkor nem tudom, ki. Az első ember a modern korban, aki két különböző sportágban nyer olimpiai aranyérmet. Ellentétben az alpesi SG-vel a snowboard parallel várható volt. Az elképesztő technikai tudás mellett a snowboardosok körében nagyon ritka bezárkózás, teljes koncentrálás, a környezet állandó kizárása is különleges.
Aranyak: Továbbra is együtt Norvégia és Németország (13-13), Kanada 11-gyel a harmadik. És az utolsó napon több a német esély, lehet, hogy mégis ők lesznek az elsők. Érmekben a norvég elsőség már korábban eldőlt (38), a kanadai-német meccs még nyitott a dobogón (29-28), és a németek eséllyel vissza fogják szerezni a második helyet.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.