Tótka Sándor olyan eszméletlenül belenyúlt a rajtba, hogy azt hittem, onnan nem lesz kérdés, valahogy mégis beérték ketten is, de a célfotó igazságot szolgáltatott. A két férfi kajak egyéni szám magyar lett, pár éve még abszurditás volt, most meg szinte papírforma. A királynő számot a királynő nyerte: Carrington háromból három, és tényleg csodálatra méltó. Csipes Tamara tulajdonképpen tökéletes pályát evezett, hogy ez ezüstöt ért most, az már nem rajta múlott, teljesen elégedett lehet és lett. Rasovszky Kristóf is: taktikai mezőnyverseny helyett egy őrült egyéni iramúszás lett, és egy ilyenben az ezüst talán még nagyobb dolog.
A kajakpályán a három negyedik hely mindegyike jó éremesély volt, de mindegyik relatíve távol volt most a dobogótól. A női pólósoknak még ott a dobogó lehetősége, de ahhoz egy ilyen, támadásban 3 negyeden át igen gyenge támadójátékot hozó vesztes meccs után kell feltámadni. Legyen úgy.
A 14 éves Quan Hongchan olyat tett a női toronyugrás döntőjében, amit még nem látott a világ: az öt ugrásból kettő teljes tízes, egyben meg egy pontozó betett egy 9,5-et. Három tökéletes ugrás. 14 évesen. Olimpiai döntőben.
Aranyakban megint közelebb araszolt az USA, kettővel, de a 34-29 még mindig komoly hátrány. Japán harmadik helye 22-vel elég szilárd. Érmekben viszont az amerikai előny gyakorlatilag behozhatatlan, 91-74 Kína előtt. A harmadik hely lehet még izgalmas, de az oroszok most ismét távolodtak a britektől egy kicsit, 58-51 az állás kettejük között.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.